Kredīts uzņēmumiem – kā atšķiras no citiem kredītu veidiem un kā izvēlēties?

Naudas aizdevumi pastāvējuši jau sen. Pirms daudziem gadsimtiem naudu turīgālie ļaudis aizdeva paziņām vai radiem, slēdzot mutisku vai rakstisku vienošanos, bet mūsdienās, naudas apritei un apjomiem palielinoties, par oficiāliem naudas aizdevumiem rūpējas kreditori – gan banku, gan nebanku sektora. Īpaši svarīga finanšu līdzekļu aizņemšanās rodas situācijās, ja cilvēks vēlas uzsākt biznesu vai investēt jau esošā uzņēmumā, lai to paplašinātu un attīstītu. Tā kā ne visiem salīdzinoši lielas naudas summas ir pieejamas, kreditētāji izveidojuši specializētu kredītu veidu, kas paredzēts tieši uzņēmējiem. Lasi raksta turpinājumā un uzzini, kas ir kredīts uzņēmējiem, ko par to der atcerēties un kā salīdzināt kreditoru piedāvājumus!

Ja plāno uzsākt jaunu biznesu vai jau esošā ieviest inovācijas, izsver visus par un pret, lai saprastu, vai šībrīža situācija pieļauj iltermiņa kredītsaistības ar aizdevuma izsniedzēju. Ja uzskati, ka šis ir īstais brīdis, iepazīsties ar piedāvājumu!

Kredīts uzņēmumiem – kas to raksturo?

Lai noskaidrotu, kam pievērst uzmanību, nepieciešams saprast, kas kredītu uzņēmumiem raksturo un atšķir no cita veida aizņēmumiem. Ko atcerēties par šādu aizdevumu?

Pieejamība

A Bank of America Corp. automatic teller machine (ATM) stands outside a branch in Chicago, Illinois, U.S., on Tuesday, July 11, 2017. Bank Of America Corp. is scheduled to release earnings figures on July 18. Photographer: Christopher Dilts/Bloomberg via Getty Images

Tā kā kredīts uzņēmumiem ir ilgtermiņa aizdevums, kredītdevēji lielākoties to nepiedāvā saņemt personām, kas jaunākas par 20 gadiem. Kādam tas varbūt būs šķerslis, taču citu gados pavisam jaunu cilvēku tas, iespējams, var atturēt no pārgalvīgas rīcības.

Aizņēmuma summa

Ilgtermiņa aizdevumus raksturo summa, ko iespējams saņemt. Uzņēmumu kredīta gadījumā summa ir sākot no 1000 eiro, un tā sniedzas līdz pat 100 000 un 200 000 eiro, atkarībā no kredītdevēja piedāvājuma.

Atmaksas periods

Palielinoties summai, protams, tiek piedāvāts arī salīdzinoši lielāks atmaksas termiņš. Šādu kredītu atmaksa var ilgt līdz pat 30 gadiem.

Papildus dokumenti

Tā kā šāds kredīts ir apjomīgs, no kredītņēmēja puses tiek prasīti apliecinājumi, kas norāda uz saistībām un stabilitāti, atmaksājot aizņēmumu. Nepieciešams ne vien norādīt ķīlu, ar ko saprotams kāda īpašuma – mājas, zemes, auto u.c. – garantija, ja kredītņēmējs nespēj turpināt aizdevuma atmaksu, bet arī galvotāju, kas norāda uz kredītņēmēja uzticamību un ikmēneša ienākumus.

Kredītvēsture un procentu likme

Procentu likme ir tieši atkarīga gan no kredītvēstures, gan atmaksas laika un citiem noteikumiem. Pozitīvas kredītvēstures gadījumā procentu likme var būt zemāka, to katrs aizdevējs regulē pats, vadoties pēc saviem ieskatiem.

Lai saņemtu kredītu uzņēmumam, ir būtiski jāizvērtē aizdevēju sniegtie piedāvājumi un iespējas, izvēloties savai situācijai piemērotāko un salīdzinoši labāko. Kā to izdarīt? Par to lasi un uzzini raksta noslēgumā!

Kredītdevējs – būtisks faktors, kārtojot aizņēmumu

Ne visi kredītdevēji piedāvā tieši šādu aizdevuma veidu, kas paredzēts uzņēmuma izveidei un attīstīšanai. Lai arī šo kredītdevēju skaits ir salīdzinoši mazāks, ir nepieciešams izvērtēt visus piedāvājumus. Kā to izdarīt ātri un ērti? Izmantojot salīdzināšanas rīku, kas ļauj iepazīties ar attiecīgā kredītu veidu izsniedzējiem un aizdevumu saņemšanas noteikumiem, ar ko saprotami:

  1. minimālā un maksimālā aizdevuma summa;
  2. procentu likme;
  3. minimālais un maksimālais atmaksas periods;
  4. laiks līdz naudas saņemšanai;
  5. izsniegšanas vecums.

Papildus šiem noteikumiem, iespējams iepazīties arī ar klientu atsauksmēm – klienti konkrēto aizdevēju var novērtēt baļļu sistēmā no 1 līdz 5, ļaujot topošajiem kredītņēmējiem jau laicīgi saprast, kāda ir bijusi citu pieredze ar aizdevējiem un izvēlēties piemērotāko un uzticamāko.

Kredīts uzņēmumiem ir ļoti nopietns solis, jo tā apmēri ir salīdzinoši lielāki. Aicinām Tevi pirms aizņēmuma veikšanas izvērtēt savu finansiālo situāciju un saprast, vai konkrēto naudas summu atdot nebūs grūtāk, kā bez tās iztikt!