Patēriņa kredīts un tā izmantošana

Patēriņa kredīts ir viens no daudzpusīgākajiem aizdevuma veidiem, jo paredz risinājumu jebkurā dzīves situācijā. Šis kredīta veids ir piemērots gan nelielu pirkumu veikšanai, gan ikdienas vajadzībām un lieliski noder pat auto iegādei.

Pēdējo gadu laikā pieaug to cilvēku skaits, kas izlemj par labu personīgās automašīnas iegādei, jo nemainīgi tas ir viens no ērtākajiem un ātrakajiem pārvietošanās veidiem gan pilsētā, gan laukos. Taču nereti, lai iegādātos auto, daudziem nepieciešams lielāks vai mazāks aizdevums, un patēriņa kredīti šajās situācijās ir viens no risinājumiem.

Patēriņa kredīta noformēšana

Patēriņa kredītu piedāvā virkne aizdevēju, taču, ja Jums nepieciešama liela summa, piemēram, plānots patēriņa kredīts auto iegādei, tad būtiskas ir ne tikai pieejamās aizdevuma summas un termiņi, bet arī procentu likmes un citi nosacījumi.

Kāpēc izmantot patēriņa kredītu?

Patēriņa kredīta lielākais pluss ir tā elastība. Pat, ja pēdējā brīdī mainīsiet plānus, vēlēsieties iegādāties citu auto vai atcelt pirkumu, patēriņa kredīts Jūs neierobežo. Jebkurā brīdī varat to atdot bez papildus procentiem, un, ja vēlaties, izmantot pirkumam tikai daļu no aizdevuma.

Auto patēriņa kredīts ir lielisks risinājums, ja:

  • Jums nav ietaupījumu, lai veiktu pirmo iemaksu;
  • neesat pārliecināts, kuru automašīnu iegādāsieties;
  • vēlaties iegādāties auto no privātpersonas;
  • vēlaties nomaksāt kredītu pēc iespējas īsākā laika posmā.

Taču patēriņa kredītam ir arī savi mīnusi, piemēram, tie pieejami par salīdzinoši mazākām summām (parasti līdz 3000 eiro), tādējādi tas nebūs piemērots, ja vēlaties iegādāties jaunu, modernu automašīnu. Taču, ja lēmums par pirkumu jāpieņem ātri un nevilcinoties, un plānojat iegādāties praktisku, vienkāršu auto, tad šāda veida aizdevums būs ērtākais un vienkāršākais veids, kā uzreiz saņemt vajadzīgo summu.

Kredītsaistību plānošana un izpilde

Patēriņa kredīts definīcija nosaka, ka patēriņa aizdevums ir parāds, kas radies preces vai pakalpojuma iegādes nolūkā. Atkarībā no aizdevuma summas, procentiem un termiņiem, saistību apjoms var atšķirties, taču, neatkarīgi no tā, cik lielu summu aizņemamies, ir svarīgi atcerēties, ka tas ir parāds, kuru mums nāksies atdot.

Kā izvēlēties izdevīgāko?

Automašīna ir liels un atbildīgs pirkums, kas ietekmēs Jūsu finansiālās saistības gadiem ilgi, tādēļ rūpīgi izvērtējiet, cik dārgu automašīnu varat atļauties. Ja esam noformējuši patēriņa kredītu auto iegādei, ir īpaši svarīgi aizņemties apdomīgi, jo pretējā gadījumā varam zaudēt gan naudu, gan automašīnu, it sevišķi, ja noformēts patēriņa kredīts pret auto ķīlu. Lai izvairītos no vēlākām kredītgrūtībām, ir ļoti svarīgi rūpīgi izskaitļot, cik lielu aizdevumu un uz kādu termiņu varam atļauties, jo pat šķietami izdevīgi piedāvājumi var ievest kredītu lamatās. Lai aizņemtos atbildīgi, veiciet rūpīgu piedāvājumu salīdzinājumu. Piemēram, dodieties uz Netcredit kredītu salīdzināšanas portālu, kur atradīsiet gandrīz visus aktuālos piedāvājumus un varēsiet pārredzami salīdzināt gan summas, gan procentu likmes, termiņus un prasības. Šādi pārskati ļauj pieņemt nekļūdīgu izvēli, nepalaižot garām nevienu no piedāvājumiem.

Kā viens no populārākajiem aizdevumiem tieši auto iegādei ir patēriņa kredīts, ko piedāvā Mogo, jo šis aizdevējs, saprotot tirgus nianses un klientu vajadzības, ir specializējies tieši automašīnu nozarē, piedāvājot elastīgus un pielāgotus risinājumus, tostarp arī auto līzingu un aizdevumu pret auto ķīlu. Taču pirms pieņemat gala lēmumu, pie kura aizdevēja vērsties, noteikti rūpīgi salīdziniet visus piedāvājumus, lai nepalaistu garām izdevīgākos un aktuālākos risinājumus. Tādējādi varat ietaupīt būtiskas naudas summas.