Skapis ar bīdāmām durvīm

Skapis ar bīdāmām durvīm

Mūsdienās, iekārtojot mājokli, cilvēki cenšas atrast pēc iespējas kompaktākus mēbeļu risinājumus, lai skapji un gultas aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas, atstājot telpā vairāk brīvības un gaismas. Tieši tādēļ par aizvien iecienītāku izvēli kļūst skapis ar bīdāmām durvīm, jo to var novietot cieši blakus citām mēbelēm.

Agrāk skapja novietošana bija īsts izaicinājums, jo jāatrod telpā gan vieta pašam skapim, gan jāparedz vieta durvju atvēršanai un ērtai drēbju izņemšanai. Taču, izvēloties mēbeles ar bīdāmām durvīm, skapjus varam novietot pat milimetru no citām mēbelēm, un tāpat ērti piekļūt visam skapja saturam.

Bīdāmo durvju priekšrocības

Skapji ar bīdāmām durvīm, atšķirībā no citiem skapjiem un mēbelēm, prasa mazāk vietas, jo to durvis netiek vērtas vaļā, bet gan tiek pabīdītas sāņus, tādējādi nav jāparedz papildus vieta durvju atvēršanai. Šādas durvis ir arī ērtākas un drošākas bērniem.

Kompakts risinājums jebkuram mājoklim

Pateicoties bīdamo durvju tehnoloģijai, kas ļauj durvis pārvietot sāņus, pabīdot tās pa speciāli veidotām durvju sliedēm, mēs varam daudz veiksmīgāk saplānot un mainīt telpas izkārtojumu. Tieši tādēļ bīdāmās un salokamās durvis tiek izmantotas ne tikai mēbelēs, bet arī telpu zonēšanai.

Bīdāmo durvju galvenās priekšrocības:

  • aizņem maz vietas;
  • paplašina citu mēbeļu izvietošanas iespējas;
  • praktiskas;
  • izturīgākas, jo nav eņģu, kas bieži lūst;
  • drošas bērniem;
  • papildināmās ar spoguļiem.

Pateicoties šīm priekšrocībām, bīdāmo durvju mēbeles cilvēki izvēlas gan māju, gan biroju iekārtošanai, jo tās būtiski paplašina brīvo telpu.

Mēbēļu daudzveidība

Lai gan visbiežāk tiek izmantoti drēbju skapji ar bīdāmām durvīm, pamanot, cik praktisks un ērts ir bīdamo durvju risinājums, mēbeļu ražotāji tās izmanto arī citās mēbeļu iekārtās, piemēram, virtuves skapīšos. Tāpat bīdāmās durvis aizvien biežāk izmanto, lai atdalītu istabas vai telpas, jo šo durvju izmantošana arī starpsienās ļauj atbrīvot vairāk vietas un paver plašākas iespējas telpas pārkārtošanai. Piemēram, bieži vien nevaram dažas mēbeles novietot blakus durvīm, jo tas traucē durvju atvēršanu un ienākšanu telpā, bet ar bīdāmajām durvīm šādu problēmu nav.

Ja vēlamies ietaupīt pavisam daudz vietas, lielisks risinājums ir arī iebūvētie skapji ar bīdāmām durvīm, kas ir īpaši ietilpīgi, jo tiek veidoti vienā izmērā ar telpas sienu un piebūvēti pie sienas. Šādi skapji ir ideāli piemēroti pat ļoti šaurām telpām, piemēram, gaiteņiem un vannas istabām.

Skapja iegāde

Iebūvējamos skapjus parasti izgatavo pēc pasūtījuma, lai tos perfekti pielāgotu telpas izmēriem, taču, tā kā šo skapju popularitāte strauji aug, daudzi veikali piedāvā jau gatavus risinājumus standarta izmēros. Piemēram, lēti skapji ar bīdāmām durvīm šobrīd atrodami vairākos mēbeļu veikalos, tostarp arī internetā. Ierakstot meklētājā “skapji ar bīdāmām durvīm kur pirkt”, atradīsiet dažādus skapjus par dažādām cenām, piemērotus jebkurai gaumei un interjeram. Taču, ja tomēr neatrodat meklēto, droši vērsieties pie kāda galdnieka, jo bīdāmo durvju mēbeles ir ierasta ikdiena jebkurā galdniecībā.

Ja esat ieplānojis jaunu mēbeļu iegādi vai mājokļa remontu, tad skapis ar bīdāmām durvīm noteikti iederēsies arī Jūsu mājā. Neatkarīgi no tā, cik lielas telpas izmantojat un cik lielu skapi meklējat, iebūvējamie skapji un bīdāmās durvis iederēsies jebkur! Taču pirms pirkuma veikšanas noteikti veiciet ne tikai cenu izpēti, bet arī rūpīgi nomēriet, cik lielu skapi vēlaties un kur to liksiet, lai tā salikšana un izvietošana vēlāk nesagādātu grūtības.